Testuji pro vás

Previous Next

Potahovací hmota Smartflex Velvet

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Vyzkoušela jsem již mnoho potahovacích hmot, včetně marcipánu, ale jasným vítězem je pro mě značka Smartflex Velvet. Z 90 % používám Smartflex Velvet mandlová příchuť, což je sněhově bílá, extra pružná hmota, a bonusem navíc je to, že se jedná o bezlepkový produkt bez obsahu alergenů!

  • Kamarádka si tuto hmotu také koupila a ihned mi volala, jak z ní má něco tvořit, když je tak tvrdá. Stačí ale jen nožem odkrájet menší kousky a ručně je zpracovat, protože jakmile do hmoty „vpustíte“ teplo ze své ruky, začne být dobře tvarovatelná. Takže dobrá rada – nepropadejte panice!
  • Malý tip pro ty, komu se nechce hmota dlouho hnětat v ruce. Dejte ji na chvíli do mikrovlnky a zahřejte, hmota ihned změkne a dobře se s ní pracuje. V létě mají lidé opačný problém, hmota je příliš měkká a natahuje se. Tak s tím vám moc neporadím. Já v létě pracuji více v noci, kdy už je menší teplota a do toho hmotu průběžně chladím v lednici ☺
  • Hmota Smartflex Velvet se velice dobře probarvuje gelovými potravinářskými barvami, ale pokud se do barvení hmoty nechcete pouštět, Smartflex má i hmotu přímo barvenou. Další výhodou je, že nenatáhne vodu jako marcipán.
  • Hmota Smartflex Velvet má vynikající vlastnosti, je vhodná nejen na potahování dortů, ale i na modelování figurek na dort. Při zpracování, modelaci či potahování je velmi pružná, skvěle drží tvar, netrhá se, a co je hlavní, nelepí se!
  • Hmotu můžete zakoupit v různých velikostech balení – 0,7 kg, 1,4 kg, 4 kg a 7 kg. Prodává se v plastové dóze nebo v kyblíku (podle velikosti balení) a uvnitř je ještě zabalená v igelitovém pytli, takže pokud ji zakoupíte, po otevření nastane malý problém s vyklopením hmoty ven. Nelekejte se, je na to jednoduchý trik. Dózu obraťte dnem vzhůru a dlaněmi zatlačte na její prostředek, vznikne podtlak a hmota vyskočí sama a bez jakéhokoliv násilí. Další výhodou je, že hmotu nemusíte ihned spotřebovat celou. Já vždy použiji jen část, a to, co nespotřebuji, zase zabalím do igelitového sáčku, dám do uzavíratelné dózy a nechám v chladu ve spíži na příští dort.
  • Další výhodou je to, že Smartflex Velvet je k dostání i v dalších příchutích - jahoda, vanilka, třešeň, citrón nebo pomeranč. Tím dosáhne člověk vždy originálního dortíku, neboť stačí vyměnit příchuť!
  • Pokud to celé shrnu, tak potahovací hmota Smartflex Velvet má vynikající kvalitu, snadno se s ní pracuje, má skvělou chuť a cena je také přijatelná. Všem doporučuji, určitě budete spokojeni!

Kontakty

NAKLADATEL KUCHAŘKY

VENDY PRODUCTION s.r.o.
Za Rybníčkem 481, Strančice, 251 63
IČ: 04971647
DIČ: CZ04971647

 

Bankovní spojení: 4222987339/0800 Česká spořitelna

KUCHAŘKA, AUTORKA KNIHY A BLOGU

Vendula Špetlíková